HomeSociale

PD deklaratë për protestën në Shkodër: E paprecedentë!

Për Partinë Demokratike, kryeministri Edi Rama hyri sot në Shkodër si pushtues dhe jo kryeministër.

Në një deklaratë, PD thotë se bandat me uniformë siç e cilëson forcat e rendit, sulmuan me gaz ambulancën me të lënduar brenda.

Deklarate e plotë e Partisë Demokratike

Pamjet ne video jane fytyra kriminale e Edi Rames.

Banditet me uniforme dhe skafandra te Edi Rames, sulmojnë me gaz ambulancën me te lenduar nga gazi. Pamjet e paprecedentë, kur policia sillet si bande dhe nuk i hap rruge ambulancës ne urgjence mjekësore, përkundrazi, sulmon me gaz qytetaret rreth saj, janë te denja për regjime diktatoriale.

Sot, Edi Rama ka hyre sot ne Shkoder si pushtues, jo si kryeminister, as si perfaqesues i alternative demokratike!

Partia Demokratike denon me ashpersine me te madhe sjelljen kriminale te banditeve te veshur me uniformen e shtetit! Ata jane sot ne anen e kundert te ligjit! Bashke me Bablokun e tyre te krimit, qe synon te nxise vellavrasje dhe konflikt mes shqiptareve, do te mbajne shume shpejt pergjegjesi para ligjit!

Shkoder, ambulanca sulmohet me gaz on Vidnews.


TË NGJASHME