HomePolitikë

PD: Ja e vetmja mënyrë për kthimin e normalitetit

bardh-spahia

Ish-deputeti i PD Bardh Spahia tha se shtimi i testimeve zvogëlon mundësinë që mjekët e infermierët të preken nga Covid-19.

Sipas Partisë Demokratike numri i testimeve është e vetmja rrugë që kthen normalitetin në vend.

Spahia deklaron se rezultatet pozitive të pacientit ndërsa merrte shërbim në spitalin e Traumës, pas aksidentit automobilistik, tregojnë dhe njëherë rëndësinë e rritjes së testimeve.

Sipas tij, sot kemi disa mjekë dhe infermierë nga Spitali i Traumës të vetëkarantinuar.

Postimi i ish deputetit të PD Bardh Spahia:

RRUGA E VETME PER KTHIMIN SA ME SHPEJT NE NORMALITET ESHTE SHTIMI I TESTIMEVE
Rezultatet pozitive te pacientit ndërsa merrte shërbim në spitalin e Traumës, pas aksidentit automobilistik, tregojne dhe njehere rendesine e rritjes se testimeve, pasi ne kete menyre jo vetem nuk arrijme te shkepusim dot zinxhirin e infektimit por po vihet cdo dite ne rrezik shendeti i mjekeve dhe infermiereve dhe rritja e te infektuarve neper spitale.

Sot kemi disa mjek dhe infermiere nga spitali i traumes te vetekarantinuar. Uroj me zemer qe ti kene shpetuar infektimit dhe te kthehen shpejt ne krye te detyres aty ku ka dhe shume nevoje

Testimet kane garantuar suksesin e menaxhimit te perhapjes se covid ne shume vende qe sot po behen gati ti hedhin hapat e pare drejt normalizimit. Prandaj pa humbur kohe duhet shtuar numri i testimeve ne menyre qe te nis hapja dhe kthimin ne normalitet ne menyre te sigurt dhe te qendrueshme.

K.S/GotaNews


TË NGJASHME