HomePolitikë

PD lajmëron për protestë

Në një kohë kur Gjykata e Tiranës caktoi masën e arrestit me burg për tre banorët e parë, të arrestuar gjatë protestimit në zonën e Unazës së Re, Partia Demokratike ka lajmëruar zhvillimin e një proteste gjatë ditës së sotme.

Protesta në mbështetje të banorëve do të nisë në orën 18:00 ku do të jenë të pranishëm kryetari Lulzim Basha, sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, kryesia e PDSH-së dhe ish-deputetë.


TË NGJASHME