HomePolitikë

PD letër KQZ-së dhe ambasadorëve Kim e Soreca, ja çfarë kërkon

Lidhur me çështjen e kryebashkiakut të Matit, Agron Malaj, Partia Demokratike kërkon t’i hiqet mandati.

Prokuroria tre ditë më parë mbylli hetimet, prej ku doli në përfundimin se ai ka qenë i dënuar, por ligji nuk e penalizon të ushtrojë detyrën. Vendim ky që nuk la të kënaqur Partinë Demokratike.

Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi përmes një letre drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ambasadores së SHBA, Yuri Kim, dhe ambasadorit të BE, Luigi Soreca bën thirrje që t’i hiqet mandati kryebashkiakut Malaj, pasi është subjekt i ligjit të Dekriminalizimit.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri

K.S/GotaNews


TË NGJASHME