HomeLajmi i Fundit

Pengu i Xhevdet Ferit, flet aktorja Raimonda Bulku

Aktori dhe regjisor i njohur, Xhevdet Feri, u nda nga jeta për shkak të një sëmundjeje të pashërueshme pulmonare. Humbja e 59-vjeçarit tronditi kinematografinë shqiptare dhe hidhëroi zemrën e familjarëve, miqve, kolegëve dhe zemrën e publikut.

Së fundmi aktorja Raimonda Bulku ka dhënë një intervistë ku ka treguar pengun më të madh të Xhevdetit, i cili ishte një ndër miqtë e tij më të mirë. “Vetëm disa muaj përjetoi momentet më të lumtura të të qenurit gjysh. Them se ky do të ishte meraku i tij, ta kishte parë më shumë mbesën e vogël”, është shprehur ajo.