HomeSport

Përcaktohen datat e gjysmëfinaleve të Champions League

Rezultatet e mbrëmjes së djeshme, kanë përcaktuar edhe çiftet gjysmëfinaliste Champions League.

Barcelona dhe Liverpool, do të përballen në filim në “Camp Nou”, në datën 30 prill, kurse akti i dytë do të zhvillohet në Angli, në datë 7 maj.

Ndërsa, sfida e dytë mes Ajaks dhe Tottenham, do të zhvillohet në Londër në datë 30 prill, kurse ndeshja e kthimit në Amsterdam në datë 7 maj. Finalja e Champions League këtë vit do të zhvillohet më 1 qershor në stadiumin Wanda Metropolitano në Madrid.

30/04/2019

Tottenham – Ajax

Barcelona – Liverpool

07/05/2019

Liverpool – Barcelona

Ajax – Tottenham


TË NGJASHME