HomeSociale

Përfundojnë hetimet për vëllain e Alketa Vejsiut

Kanë përfunduar hetimet për Endrit Vejsiun, i cili do të përballet në gjykatë si i pandehur për akuzat e trafikimit të lëndëve plasëve si dhe prodhim- kultivimit të lëndëve narkotike.

Vëllai i moderatores së njohur Alketa Vejsiu u arrestua muaj më parë nga policia e cila gjeti në bagazhin e makinës së tij disa mina me telekomandë. Prokuroria nga ana saj pretendon se Endrit Vejsiu ka qenë korrieri i këtyre minave dhe kishte si synim t’i trafikonte ato në Itali përmes portit të Shëngjinit në Lezhë.


TË NGJASHME