HomeSport

Përfundon derbi/ Interi “vulos” fitoren

Përfundon derbi midis Milanit dhe Interit. Ishte një lojë e bukur nga të dyja skuadrat por skuadra e Interit ka përmbysur rezultatin ndaj Milanit në pjesën e dytë të lojës.

Fillimisht Brozoviç në në 51-tën dhe dy minuta më vonë Vesino barazuan sfidën. Ndërkaq në minutën e 70-tën De Vraj me kokë, shënoi golin e epërsisë.

Në fund goli i Lukakut i vendosi “qershinë” mbi tortë kësaj fitore, spektakolare dhe të madhe të Interit, 4- 2 .

Pjesa e dytë për “zikaltërit” ka filluar me shumë entuziazëm dhe me sulme të befasishme duke bërë që Milani të mos gjejë forcë të përgjigjet.

Edhe pse skuadra e Milanit bëri një super lojë gjatë pjesës së parë.

M.H/ GotaNews


TË NGJASHME