HomePolitikë

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS-së, zbardhen porositë e Ramës

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste mëngjesin e sotëm. Mësohet se kryeministri Edi Rama ka kërkuar të dokumentohet çdo incident i mundshëm gjatë ditës së zgjedhjeve.

Më 30 qershor të kemi një proces me standarde. Të garantohet mbarëvajtja e procesit zgjedhor. Të jemi korrekt me procesin e administrimit zgjedhor. Të respektohet kodi zgjedhor. Kush prek votën dhe manipulon votën, do përgjigjet para ligjit. Të dokumentohet çdo përplasje. Fushata do vijojë deri të premten.“, mësohet të ketë thënë kryeministri.


TË NGJASHME