HomePolitikë

Përfundon takimi/ Rama tregon detaje nga takimi me kryeministrin grek

Përmes një postimi në ‘Twitter’ kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar detaje nga takimi që zhvilloi sot me homologun e tij grek Mitsotakis.

Kreu i qeverisë shqiptare shprehu falënderime në lidhje me mikpritjen, ndërsa theksoi se në fokus të bisedës së tyre ishte situata me Covidin apo dhe marrëdhëniet mes dy vendeve.


TË NGJASHME