HomePolitikë

Përgjimet/ Rama e paditi, reagon gazetari gjerman

Ndërsa vetëm pak minuta pasi kryeministri Edi Rama bëri me dije se ka nisur procesin gjyqësor ndaj gazetarit gjerman Peter Tiede, ky i fundit ka reaguar përmes një postimi në twitter. Gazetari shkruan se Rama po e padit për publikimin e audio-përgjimeve të vërteta.

Dhe çfarë më akuzoni? Për publikimin e audio-përgjimeve të vërteta?”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që Rama para disa ditësh bëri me dije padinë në gjyq të gazetarit, pasi sipas tij përgjimet nuk janë të vërteta dhe të dala nga konteksti.

ram apetter

TË NGJASHME