HomeSociale

‘Perla e zezë’, jahti i tretë më i madh në botë ankorohet në Sarandë

Bregdeti i qytetit të Sarandës një nga pikat turistike më atraktive për turistët brenda dhe jashtë vendit, është “vizituar” së fundi nga një nga jahtet e cilësuara si më të bukurit dhe më të mëdhenjtë në botë.

Me një gjatësi prej 105 m jahti “Black Pearl” (Perla e Zezë) është ankoruar mëngjesin e sotëm në portin e Sarandës, duke e shndërruar qytetin bregdetar në një nga pasuritë dhe bukuri të rrallë natyrore që ka deti Adriatik.

Ky mjet lundrimi, është prodhuar në vitin 2016 për biznesmenin rus Oleg Burlakov dhe për herë të parë doli në det në Roterdam të Holandës.


TË NGJASHME