HomeLajmi i Fundit

Përplasen dy avionë, vdesin dy turistë

Dy avionë francez turistësh janë përplasur në qiell në zonën e Batterie de Viraysse në kufi me Italinë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së mërkurës shkruan Tg.com.

Sipas informacioneve të para të mediave franceze dy turistë anglez njëri 18 vjeç dhe tjetri 37 vjeç kanë ndërruar jetë, ndërkohë që një tjetër pasagjerë ndodhet në gjendje të rëndë.

Të dy avionët ishin nisur nga aeroporti i vogël Saint-Pons në Francë. uk dihet ende i saktë numri i personave që ndodheshin në bord.