HomeSociale

Po kalonin lumin, i rrëmben rrjedha. Vdes një grua

Nje ngjarje e rende raportohet nga Tepelena. Nje grua ka humbur jeten, nderkohe qe nje tjeter eshte derguar me urgjence ne spital, pasi teksa kalonin lumin i rrembeu rrjedha.

Informacion paraprak.

Në lumin Vjosë, pranë fshatit Dragot, bashkia Tepelenë, shtetaset E.B. dhe S.Sh. të dyja banuese në Këlcyrë, duke kaluar lumin, i ka rrëmbyer rrjedha e ujit.

Për pasojë shtetasja E.B. ka ndërruar jetë ndërsa shtetasja S.Sh. është transportuar për në spitalin Rajonal Gjirokastër.


TË NGJASHME