HomeShowbiz

Policia e Las Vegas, urdhër për Ronaldon!

Skandali i përdhunimit me gruan e SHQIPTARIT/ Policia lëshon një urdhër për Ronaldon, ja çfarë kërkon!

Policia e Las Vegas ka urdhëruar që Cristiano Ronaldo t’i nënshtrohet testit të ADN-së dhe qëllimi është të krahasojmë rezultatet e testit me gjurmët e ADN-së të gjetur në veshjet e gruas që e akuzon atë për dhunë seksuale.

Lajmi i bujshëm është bërë publik nga “Wall Street Journal”, e cila raporton se kërkesa i është dërguar autoriteteve gjyqësore kompetente italiane. Rasti i abuzimit të supozuar të Ronaldos u rihap nga policia në Las Vegas vjeshtën e kaluar, modelja Kathryn Mayorga.

Modelja amerikane Mayorga pretendon se është përdhunuar nga ylli portugez në një dhomë hoteli në Las Vegas, në 13 Qershor të vitit 2009. Ronaldo i ka mohuar në mënyrë kategorike këto akuza. Aktualisht, avokati i futbollistit nuk ka pranuar të komentojë në lidhje me zhvillimet e reja.

Faktet që gjithmonë mohohen nga CR7, datojnë që nga viti 2009 dhe do të kishin ndodhur drejtë në Las Vegas. Sipas prokurorisë, lojtari do t’i kishte paguar gruas 375,000 dollar për të marrë heshtje.

Midis testeve të mundshme në duart e hetuesve, veshja që Kryebashkiaku mbante në mbrëmjen e episodit të përdhunimit të supozuar, në të cilin gjurmët e ADN-së do të gjendeshin që nuk i përkasin gruas.


TË NGJASHME