HomeLajmi i Fundit

Policia në aksion/ Kapet i riu nga Mati, akuzohej për krime kundër personit

Arrestimi i radhës u bë në qytetin e Matit. Bëhet fjalë për një 26-vjeçar i cili akuzohet për armëmbajtje pa leje si dhe prodhim dhe shitje i lëndëve narkotike si dhe krime kundër personit.

NJOFTIMI I POLICISË
Mat

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore.Kapet dhe ndalohet një 26 vjeçar, i dënuar më parë për krime kundër personit, armëbjajtjes pa leje dhe prodhimit e shitjes së lëndëve narkotike. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin në kërkim S. N., 26 vjeç, banues në Burrel.Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi në datë 01 shtator 2020, në qytetin e Burrelit, pas një konflikti për motive të dobëta dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe kanosur një 26 vjeçar.Për shtetasin e lartëpërmendur Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur masën e sigurimit personal “Arrest me burg”, i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Mbajtja pa leje dhe prodhim i armëve, armëve shpërthyese e municioneve”, “Kanosje” dhe “ Prishje e qetësisë publike”.Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Mat për veprime të mëtejshme.