HomeLajmi i Fundit

Policia nxjerr videon. Çfarë ndodhi natën në Sauk e Kashar

Policia Rrugore në kontrollet gjatë natës ka ndëshkuar me heqje patente 13 drejtues mjetesh, si dhe ka marrë masa administrative. Shkak është bërë  shpejtësia tej normave të lejuara, që varionin nga 142 deri në 173 km/h.

Në një video të publikuar nga vetë policia, duken rastet e ndalimit të drejtuesve që kanë shkelur rregullat e qarkullimit.

Kontrolli është bërë me Radar në Sauk e Kashar për të evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e automjeteve që qarkullojnë me shpejtësi tej normave te lejuara duke u kthyer në rrezik të madh për të shkaktuar aksident rrugor.

Postimi i Policise se Shtetit 

142 -173 Km/orë ????????

? shpejtesisë se destinacioni ? ???????

?? prej orës 22.00 deri në orën 01.00 ? 13 Patenta të tërhequra dhe marrë masa administrative per OASh ? për shpejtesi qe varionin nga 142 deri ne 173 km/h.

Mos shpejto të përfundosh n? ? apo m? keq akoma.

Gjithmon? kujto; qarkullojmë më ngadalë për të jetuar më gjatë.

Drejto automjetin duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugor; dikush po të pret në shtëpi.

Kontribuo dhe ti për sigurinë e jetës në rrugë