Kronikë Lajme

Pranga një 19-vjeçari nga Maliqi, mësoni pse

Burime zyrtare nga policia e Pogradecit bënë me dije se shtetasi me inicialet K.P., 19-vjeç, banues në fshatin Veliternë të Maliqit iu gjetën 50 gr kanabis.

Arrestimi i tij u bë pasi, nga informacione të siguruara në rrugë policore, si edhe gjatë kontrollit trupor të ushtruar në lagjen nr.1 Pogradec dhe më pas kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale sasia e drogës e ndarë në doza, gati për shitje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës të Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.

Related posts

Kosovë/ Puna që po e vret çdo muaj nga një njeri

Klaudia gotanews

Pas skandalit, Loredana dhe Mozzik shfaqen duke gjuajtur me armë zjarri

Mila

Rama dhe Vuçiç janë vendosur në qendër të kritikave amerikane dhe gjermane

Mila
Na Kontaktoni!