HomeSociale

Prashikimi i motit, 16 maj 2020

moti

Ky është moti për sot këtu në GotaNews, 16 maj 2020

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09ºC në 28ºC, në zonat e ulëta nga 15ºC në 35ºC dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 36ºC.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det 2 ballë.


TË NGJASHME