HomeSport

Premier Boxing Champions shtyn eventet për në maj

Një nga markat më të mëdha të boksit po vazhdon ndërprerjen e operacioneve.

Premier Boxing Champions është shtëpia e Deontay Wilder, Shawn Porter, Manny Pacquiao, Errol Spence etj. Ata njoftuan se po qëndrojnë të mbyllur deri në maj të vitit 2020.

“Ne do t’i rivendosim ngjarjet e shtyra në një datë të mëvonshme pasi situata të bëhet e sigurt,” tha Tom Brown, president i TGB Promotions, i cili merret me promovimin për shumicën e ngjarjeve të PBC.

“Tani është koha që të gjithë të bëjnë gjithçka mundin për të ndaluar përhapjen e pandemisë dhe të kujdeseni për të dashurit dhe fqinjët tuaj.”

Të gjitha ngjarjet e Premier Boxing Premier të planifikuara për në maj do të shtyhen. PBC po i përmbahet rekomandimeve për luftimin e pandemisë COVID-19 të bërë nga Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC).

Deri tani të gjithë promovuesit e boksit kanë pushuar së funksionuari. Nga Top Rank, Golden Boy Promotions, Mayweather Promotions dhe Matchroom.

Vetëm një promovues i sporteve luftarake, presidenti i UFC, Dana White, është i guximshëm sa të përpiqet të bëjë një ndeshje. Honcho i arteve marciale të përziera është përqendruar në bërjen  realitet të ndeshjes së UFC 249 ndërmjet Khabib Nurmagomedov dhe Tony Ferguson.

Ndeshja ishte caktuar për në 18 Prill në Barclays Center. Vendi i ndeshjes  duhej të ndërrohej që kur guvernatori i shtetit të New York-ut Mario Cuomo lëshoi ??një ndalim të ngjarjeve në shkallë të gjerë.

Deri tani nuk është thënë asnjë fjalë se në cilin vend të ri do të zhvillohet ndeshja.


TË NGJASHME