HomeSociale

Presidenti Meta letër Ramës për takim kokë më kokë, kryeministri i përgjigjet në Twitter

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, duke kërkuar një takim gjatë ditës së enjte.

Letra është publikuar nga vetë kryeministri Edi Rama në Twitter ku edhe i kthen përgjigje.

Në letër, Presidenti thotë se është i gatshëm për takim me kryeministrit nga ora 05:00 e mëngjesit deri në orën 13:00, në zyrën e tij në Presidencë.

meta-leter-rama

Rama i kthen përgjigje negative kreut të shtetit, duke thënë se është në fushatë elektorale. Kryeministri e mbyll përgjigjen e tij, se “meqë Meta vazhdon të luajë letrash, ja edhe me një shkrim: Kemi zgjedhje, jam i zënë!”.

“Për shkak të fushatës elektorale që po zhvillohet sipas dekretit presidencial, ku 30 qershori është përcaktuar datë zgjedhjesh, kabineti im ka komunikuar telefonikisht pamundësinë për këtë takim. Po meqë Ilir Meta vazhdon të luajë letrash, ja dhe me shkrim: Kemi zgjedhje, jam i zënë!”, shkruan Rama në Twitter.


TË NGJASHME