HomePolitikë

Presidenti Meta nxjerr fjalimin e 11 viteve më parë

Presidenti i vendit Ilir Meta e ka nisur diten sot me mesazh domethenes, teksa ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook, nje pjese nga fjalimi i mbajtur prej tij 11 vite me pare. 

Ne ate fjalim Meta thekson se “nuk do të bëjmë asnjë kompromis me atentatin kushtetues të 21 prillit”, pasi sic shton me tej, “parimi i ndarjes së pushteteve është i shenjtë, jetik, është vetë vija ndarëse midis demokracisë dhe diktaturës”.

Deklarate qe sipas tij, eshte sot me e vertete dhe me aktuale se 11 vite me pare.

meta

“Ne kurrë s’mund të pranojmë dhe nuk do të bëjmë asnjë kompromis me atentatin kushtetues të 21 prillit se për ne parimi i ndarjes së pushteteve është i shenjtë, jetik, është vetë vija ndarëse midis demokracisë dhe diktaturës”- thote Meta gjate ketij fjalimi.


TË NGJASHME