HomeTeknologji

Prezantohet telefoni që ndryshon ngjyrë

Prodhuesi i telefonave inteligjentë në pronësi të BBK-së, Vivo, më 5 janar njoftoi dy telefona të rinj premium Android të rangut të mesëm, me një dizajn që ndryshon ngjyrat dhe “aftësi unike të kamerës selfie”. Telefonat e rinj Vivo V23 dhe V23 Pro kanë një ekran ultra të hollë të lakuar 3D me një sipërfaqe të jashtme si kadife duke përdorur teknologjinë Fluorite AG që ndryshon ngjyrën e tij nën rrezet e diellit direkte.

Vivo V23 Pro ka një ekran AMOLED 6,56 inç me rezolucion FHD+, pajtueshmëri me HDR10+ dhe një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Ai mundësohet nga çipi Dimensity 1200 i MediaTek , i cili gjithashtu fuqizon disa nga telefonat më të mirë Android në segmentin kryesor të vlerave.

Telefoni ka një sistem kamerash me lente të trefishta në pjesën e pasme, duke shfaqur një kamerë kryesore 108 MP. Sensori me rezolucion të lartë bashkohet nga një lente “super kënd të gjerë” 8MP dhe një lente makro 2MP. Për selfie, telefoni vjen i pajisur me një konfigurim me kamerë të dyfishtë që përmban një sensor AF 50MP dhe një lente me kënd ultra të gjerë 8MP me një fushë shikimi 105 gradë. V23 Pro gjithashtu ka një bateri 4,300 mAh me karikim me tela 44 W.


TË NGJASHME