HomeShëndeti

Produktet më të mira për ta bërë jetën tuaj sèksuale edhe më të mirë

Industria e mirëqenies seksuale është rritur dhe evoluar në dy vitet e fundit. Shumë prej tyre janë për shkak të faktit se ka kaq shumë marka interesante dhe frymëzuese që po përpiqen ta bëjnë sèksin më pak një temë tabu këto ditë. Shumë njerëz janë më të sinqertë në lidhje me sèksin, marrëdhëniet dhe dashurinë për veten. Edhe të famshëm po kërcejnë në trenin e mirëqenies sèksuale. Në fakt, Cara Delevingne tani është bashkëpronare dhe këshilltare krijuese e Lora DiCarlo, dhe Dakota Johnson iu bashkua Maude si drejtoreshë dhe investuese kreative.

 Drejtori i Përgjithshëm i Produkteve Alexandra Fine na tha në një pjesë tjetër se njerëzit kanë filluar të shohin se si produktet e kënaqësisë dhe kënaqësisë sèksuale janë pjesë e përvojës sonë të përgjithshme të shëndetit dhe mirëqenies. Mirëqenia sèksuale ndikon në pjesë të tjera të shëndetit tonë.

“Industria e seksit është në lëvizje e sipër nga industria e veseve me në qendër mashkullin në industrinë e mirëqenies të udhëhequr nga gratë, dhe ky është një ndryshim mjaft i madh,” tha ajo. 

“Sèksi po bëhet gjithashtu një pjesë më publike e bisedës së përditshme, e cila ndihmon në ndriçimin e produkteve me cilësi të lartë brenda industrisë. Ne po shohim një diskutim më të hapur edhe në kulturën pop, e cila ndihmon në vërtetimin dhe sanksionimin e produkteve që dikur ishin të turpshme. Përtej kësaj, rritja e përparimeve teknologjike në hapësirë vazhdon të demonstrojë se këto produkte janë po aq të sofistikuara dhe të bëra me mendim sa ato të çdo kategorie tjetër. “

Është një kohë shumë emocionuese në këtë hapësirë. Ndërsa presim që industria të rritet edhe më shumë, ne donim të theksonim disa nga produktet tona të preferuara të mirëqenies sèksuale për momentin. Nëse keni një produkt që dëshironi të rekomandoni.

Serumi i zgjimit të Produkteve Dame

Serumi i zgjimit të produkteve Dame (30 dollarë)

Për një përvojë të shtuar, aplikoni serumin e zgjimit të Dame në klitorisin tuaj. Menjëherë do të filloni të ndjeni një ndjesi të ngrohtë. 

Qiri Masazhi Maude Burn

Qiri për Masazh Maude Burn (25 dollarë)

Jo vetëm që ky qiri do të sigurojë një mjedis me shkëlqim, por mund të përdoret gjithashtu si një vaj masazhi sensual. Përmban vaj jojoba dhe soje.

Cake Tush Cush

Cake Tush Cush (10 dollarë)

Ky pelte me bazë uji është formuluar posaçërisht për lojë anale. Është i sigurt për t’u përdorur në lëkurë të ndjeshme dhe përmban hidratues aloe vera. 

Foria Zgjon Vajin Zgjues Natyror Me CBD & Botanicals

Foria Zgjon Vajin Zgjues Natyror me CBD & Botanicals (48 dollarë)

Ky vaj zgjimi përmban CBD, nëntë afrodiziakë tradicionalë dhe një bazë 100% organike të vajit të kokosit MCT. Vaji i masazhit zvogëlon tensionin duke rritur kënaqësinë.

Wldkat Prebiotic & PH Balanced CBD Sex Serum

Serum Wldkat Prebiotic & PH Balanced CBD Sèx ($ 39)

Serumi i Sèksit të Wldkat është i balancuar me pH dhe përmban 200 miligramë CBD për të zvogëluar çdo thatësi dhe për të zvogëluar çdo tension. Për ta përdorur, aplikoni katër deri në gjashtë pompa rreth shtatë deri në 10 minuta para sèksit.

Pelte e palidhur

Jelly Unbound (16 dollarë)

Ju mund ta përdorni këtë lubrifikant me bazë uji si me lodra sèksi ashtu edhe me prezervativë. Ka një aromë të lehtë vanilje-limoni dhe është pa glicerinë, glikol dhe parabene.

Dashuri e mirë e pastër Lubrifikant organik pothuajse i zhveshur

“Good Clean Love” Lubrifikant organik pothuajse i zhveshur (12 dollarë)

Për një lubrifikant organik, ky nga Good Clean Love është një opsion fitues. Formula është e balancuar me pH, është bërë me aloe vera dhe është afatgjatë.

Personal Fav Co Whet Permiresuar me Serum Seksi Seksi

Serum seksi me bazë bimore Personal Fav Co Whet (24 dollarë)

Ky serum me bazë bimore është bërë me esenca natyrale dhe afrodiziakë. Formula është e balancuar me pH dhe është e sigurt për t’u përdorur me lodra dhe prèzervativë latex.

Lubrifikant personal i bazuar në ujë LubeLife

Lubrifikant personal i bazuar në ujë LubeLife (6 dollarë)

Me mbi 100,000 vlerësime dhe 4,5 nga 5 yje, ky lubrifikant është një nga opsionet më të vlerësuara në Amazon. Formula me bazë uji është pa parabene, silikon, glicerinë dhe vaj.

VIBRATORË DHE MASAZHUES

Produkte Dame Fin Vibrator për Gishtat

Vibrator Dame Products Fin for Fingers (85 dollarë)

Ky vibrator është projektuar për t’u mbajtur në mes gishtërinjve tuaj për sèks, përdorim individual dhe parathënie. Ajo përmban tre shpejtësi dhe mund të karikohet përmes USB.

Krijuesit e buzëqeshjeve Vibratori i Zjarrfikësit

Smile Makers The Fireman Vibrator (60 dollarë)

Forma e këtij vibratori e bën të lehtë arritjen në të gjitha ato pika intime të vështira për t’u arritur. Është gjithashtu 100% i papërshkueshëm nga uji, kështu që mund ta përdorni në dush.

Shkopi i ngrohjes së dyfishtë Kiki de Montparnasse

Shkopi i ngrohjes së dyfishtë Kiki de Montparnasse (160 dollarë)

Sa më gjatë ta përdorni këtë shkop, aq më e ngrohtë bëhet për një përvojë edhe më të këndshme. Është projektuar për stimulimin e pikës G dhe përmban tetë modele dridhjeje.

Masazhues i rimbushshëm Le Wand Petite Rose Gold

Masazhues i rimbushshëm Le Wand Petite Rose Gold (135 dollarë)

Sinqerisht nuk bëhet më elegant ose më trendi sesa një vibrator ari i kuq. Pajisja pa tela, e lehtë ka 10 shpejtësi dhe gjashtë modele të ndryshme dridhjeje.

Dildo prej qelqi yjor të palidhur

Dildo Stellar Glass Unbound (37 dollarë)

Frymëzuar nga galaktika dhe hapësira, ky dildo ka një dizajn unik. Është bërë me qelq borosilikat të shkallës së lartë dhe në fakt është i sigurt gjatë larjes.

B Swish BWild Bunny Classic

B Swish BWild Classic Bunny ($ 36)

Vibratorët e lepujve janë klasik për një arsye – ata thjesht e kryejnë punën. Ky ka pesë funksione dhe dy motorë.

KUJDESI DHE MBROJTJA PERSONALE

Womaness Daily V Zbut

Womaness Daily V Soothe (15 dollarë)

Womaness  është një markë e re e themeluar nga Who What Wear dhe THE/THIRTY alum Sally Mueller. Formacioni i produkteve përbëhet nga produkte moderne të menopauzës, nga artikujt e lëkurës dhe kujdesit të trupit tek produktet e kujdesit femëror dhe shëndetit sèksual. Edhe nëse nuk jeni duke kaluar menopauzën, përsëri mund t’i përdorni produktet nëse po përjetoni simptoma si thatësia vaginale. Daily V Soothe lufton atë gjendje. Mund ta përdorni sa herë që keni nevojë dhe të përgatiteni për intimitet.

Prezervativët Maude Rise Latex

Prezervativët Maude Rise Latex (12 dollarë)

Prezervativët e Maude janë bërë me lateks 100% natyral dhe pa kimikate të dëmshme. Plus, paketimi duket thjesht elegant.

LarkLove Romp

LarkLove Romp (38 dollarë)

Ky serum është bërë me alga deti dhe derivate bambuje, acid hialuronik dhe ilaçe botanike shëruese. Formula është gjithashtu e balancuar me pH dhe është pa kimikate, hormone, aroma dhe ngjyra.

Prezervativi Lelo Hex

Prezervativi Lelo Hex (20 dollarë)

Këto prezervativë janë ndërtuar me 350 qeliza gjashtëkëndore individuale, duke krijuar një produkt shumë të hollë, por të fortë. Ato janë bërë gjithashtu me lateks natyral.

Maska e Nakey Muff

Maskë Nakey Muff (60 dollarë)

Nëse ajo zonë atje poshtë ka nevojë për pak TLC, kjo maskë do ta hidratojë dhe rinojë atë. Është formuluar me përbërës me bazë bimore si aloe, lajthi magjistare, kamomil, vaj kokosi, vaj ulliri, vaj trëndafili dhe vaj rozmarine. Për ta përdorur, lëreni të veprojë për 15 deri në 20 minuta.


TË NGJASHME