Kronikë Lajme

Prokuroria jep pretencën për gjyqtarin Roland Hysi

Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë sot pretencën për gjyqtarin e Fierit Roland Hysi, i cili akuzohet për  veprën penale të korrupsionit.

Organi i akuzës ka theksuar se gjyqtari në fjalë ka përfituar ryshfet në shumën e 500 eurove si dhe ka kërkuar favore seksuale ndaj një gruaje, e cila ka qenë palë  në një proces, që drejtohej nga Hysi.

Gjyqtari i Fierit për shkak të gjykimit të shkurtuar përfiton një të tretën e dënimit dhe si rrjedhojë organi i akuzës kërkoi dënim plotësues për të, duke kërkuar që ai të mos ushtrojë poste publike për tre vitet e ardhshme.

Related posts

Denoncimi i PD për Arbjan Maznikun/ Prokuroria: Të nisë verifikimi

Klaudia gotanews

Do të fluturoni drejt Italisë, Autoriteti i Aviacionit Civil jep njoftimin e rëndësishëm

Xhensila Gotanews

Përplasje me armë në Velipojë, policia e FNSH rrethojnë zonën

egla tuka
Na Kontaktoni!