HomeLajme

Pronari i kompanisë farmaceutike arrestohet për mashtrim

Arrestohet, Lefter Sulkaj, pronari i një kompanie farmaceutike, ish-administratori i një spitali privat në Tiranë, që ishte në kërkim për mashtrim.

Ai akuzohet se ka mashtruar një numër të lartë personash dhe 4 banka të nivelit të dytë dhe se me paratë që iu merrte do i bënte aksionerë në biznesin e tij. Ndaj tij gjykata kishte vendosur masën e sigurisë  ‘Arrest me burg’/panorama.com.al

 


TË NGJASHME