HomeLajmi i Fundit

Protesta e 8 janarit, Meta nxjerr mesazhet me deputetin: Kujdes!

Ilir Meta i eshte përgjigjur pyetjes së gazetarëve lidhur me qëndrimin e tij për protestën, ku para se të tregonte opinionin e tij, ka treguar disa mesazhe që ka shkëmbyer me deputetin Belind Këlliçi para nisjes së protestës, ku i ka kerkuar ruajtjen e qetësisë.

Meta tha:

Të shtunën në 10:24. Kur pash makinat në oborrin e PD , e vlerësëova si një moment provokativ. E mora në telefon, nuk ma hapi dhe pastaj me shkruan se sa mbaroi një mbledhje me të rinjtë e PD-së.

I them: Kujdes të mos preket asnjë makinë në oborr sepse është provokim. “Po po nuk behet fjalë”, më thotë ai.

Në 11.10, 20 minuta para se të hapej dera. I them: Mos humbni kotrollion paqësor të protestës. “Po” më thotë


TË NGJASHME