HomePolitikë

Protesta e opozitës/ Tensione, përplasje polici-protestues

Me tensione ka nisur protesta e opozitës që po protestojnë për largimin e ministrit, Fatmir Xhafaj.

Protesta ka nisur me tension që në fillim pasi qytetarët kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë dhe të futen brenda oborrit të ministrisë.

Veprimet e protestuesve kanë ardhur edhe pasi kryeministri nuk e largoi nga detyra ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, sepse sipas tij nuk ka asnjë provë kompromentuese për atë/tiranapost.al


TË NGJASHME