HomeSociale

Protesta e shtatë, Basha: Pushtetin do e merrni…

Kreu i PD, Lulzim Basha është drejtuar nga protestuesit e mbledhur para godinës së kryeministrisë duke u thënë se kjo protestë popullore është e të gjithë atyre njer4ëzve që Edi Ram i vodhi dhe i ‘dhunoi’.

Ai ka deklaruar se Rama është drejt fundit dhe se sot duhej të ishte para drejtësisë për të paguar për vjedhjen e pushtetit, ndërsa shtoi pushtetin populli do ta marrë mbrapsht me çdo kusht dhe çmim.

“Sot endet nëpër Shqipëri kufoma  e njeriut më të urryer që nga komunizmi. Sot ai duhet të ishte para drejtësisë dhe të jepte llogari për vjedhjen e pushtetit që do ta merrni mbrapsht me çdo kush dhe me çdo çmim”, tha Basha në nisje të fjalës së tij.

protesta-qershori222
protesta-qershori22
protesta-qershori2

TË NGJASHME