HomeSociale

Protesta, shfaqet Fatos Nano, përshëndet banorët e Astirit

Protesta e banorëve të Astirti që kundërshtojnë prishen e banesave të tyre kanë gjetur dje një mbështetës të ri në kauzën e tyre.

Në tubimin e djeshëm, banorët e zonës së Astirit vijuan si çdo ditë duke bllokuar aksin rrugor të Unazës së Re.

nao

Por i bllokuar dje mbeti edhe ish-Kryeministri dhe ish-kryetari i PS-së Fatos Nano i cili dha “mbështetjen” e tij për këtë protestë. Nano ishte në makinë me Bashkëshorten e tij, Xhoana Nano ku që të dy përshëndetën banorët e zonës së Unazës së Re të Tiranës.


TË NGJASHME