HomePolitikë

Protesta, turma drejtohet drejt Parlamentit

Protestuesit ndjekur nga Basha dhe Kryemadhi, por edhe ish deputetët e tjerë janë nisur drejt Parlamentit pas rreth një ore që ndodheshin përpara Kryeministrisë.

Flamur Noka ishte ai i cili ftoi protestuesit të marshojnë drejt Parlamentit ndërkohë që ende nuk dihet plani i opozitës Për vijimin e protestës.

Aktualisht ambienti përreth kryeministrisë ka filluar të zbrazet nga protestuesit, të cilët ndodhen në rrugën George Bush, në pritje të udhëzmeve të mëtejshme.

 


TË NGJASHME