HomePolitikë

Protestat e opozitës, Kryemadhi: Rama, jepu shansin shqiptarëve…

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka folur nga Durrësi lidhur me protestën e cila zhvillohet ditën e sotme.

Ajo tha se qytetarët janë ngritur kundër kryeministrit Rama i cili duhet të largohet sa është në kohë.

“Shqiptarët janë ngritur në protestë kundër një kryesministri që është i kapur nga krimi i organizuar. Kj protestë bëhet për t’i thënë Edi Ramës që je akoma në kohë për t’i dhënë mundësi shqiptarëve për zgjedhje të lira dhe të ndershme”, u shpreh Kryemadhi.


TË NGJASHME