HomeSport

Protestat në Katalonjë, shtyhet “El Classico”?!

Klasikja mes Barcelonës dhe Realit të Madridit, që ishte programuar të luhej në 26 tetor, është anuluar. Ky është vendimi që ka marrë La Liga para pak momentesh.

Frika nga incidentet dhe mungesa e sigurisë për këtë sfidë, kanë çuar në anulimin e kësaj sfide kaq të rëndësishme.

Katalonja po vijon një periudhë protestash dhe momente të agravuara që sollën dhe shtyrjen e këtij takimi.

Nuk dihet ende se kur do të luhet kjo ndeshje, por dihet fakti që deri në datën 21 tetor, pra të hënën do të merret vendimi përfundimtar.


TË NGJASHME