HomeLajmi i Fundit

Protestë kundër masave ndaluese, policia shoqëron disa qytetarë

Një protestë kundër masave ndaluese për përhapjen e pandemisë COVID-19 është zhvilluar ditëne sotme në sheshin “Skënderbej” në Tiranë.

Ata pretendojnë se këto masa nuk janë të justifikuara pasi në Shqipëri nuk ka pandemi.

Në mesin e protestuesve ishte dhe ambjentalisti Sazan Guri.

Mësohet se Policia ka ndërhyrë dhe ka shoqëruar disa persona.

Ndërkohë, vendi vijon të mbetet në gjendjen e fatkeqësisë natyrore deri në qershor.

K.S/GotaNews