HomePolitikë

Protestuesit çajnë kordonin e policisë, lëndohet një efektiv

Teksa turma e protestuesve po zhvendoset bashkë me liderët e opozitës drejt Parlamentit pas një ore qëndrim përpara Kryeministrisë, kanë nisur dhe përplasjet e para.

Protestuesit kanë çarë kordonin e policisë tek Parlamenti dhe janë shpërndarë menjëherë pas hedhjes së gazit lotsjellës. Disa nga protestuesit kanë qëlluar me gurë drejt efektivëve të policicsë, edhe pas janë shpërndarë, por disa kanë qenë të pajisur me maska kundra gaz.

 


TË NGJASHME