HomeUdhëtime

Protravel Agency/ Destinacionet më të kërkuar nga shqiptarët këtë verë

Vera 2019 ka trokitur. Të shumtë janë ata që kanë nisur më herët të planifikojnë ditët e nxehta të këtij sezoni që sapo ka nisur dhe zgjedhjet janë të ndryshme. Tendenca kryesore vijon të jetë Turqia dhe Greqia.

Një panoramë që po e hasim në shumë situata: edhe për pushime shqiptarët zgjedhin kryesisht fqinjët grekë dhe ‘vëllezërit’ turq. Greqia zgjidhet për destinacionet e lira, aksesin e shpejtë dhe të afërt dhe sidomos, nga të pasionuarit e aventurës në ishuj të ndryshëm. Turqia vijon të pëlqehet për komoditetin e chart-erave dhe resortet ‘all inclusive’.

Drejtuesit e agjencisë Protravel thonë se destinacionet më të pëlqyera në Greqi janë: Korfuzi, Zakynthos, Halkidiki, Lefkada, Santorini dhe Mykonos. Afërsia dhe mundësia e arritjes së këtij destinacioni edhe me mjete private e bëjnë të frekuentuar dhe të pëlqyer nga një pjesë e mirë e shqiptarëve që zgjedhin të pushojnë jashtë. Ofertat për këtë destinacion janë për hotelet me katër e pesë yje, për 5 apo 10 ditë qëndrim. Alternativë tjetër janë pushime në Korfuz, duke filluar nga 99 euro për person në hotele me 3 dhe 4 yje; në Zakynthos, duke filluar nga 139 euro për person, sipas Protravel, të cilat janë destinacione të preferuara ndër vite.

View this post on Instagram

????ZBRITJE NGA 299€ NE 276€ PER VENDET E FUNDIT ???? —————————————— ?ZAKYNTHOS 7 DITË? ?25 korrik-31 korrik ?Perkes ( Mengjes + Darke) —————————————— Ne Çmim Përfshihet : ?Akomodimi ne hotel 6 netë ?Mengjes +? Darke ?Transporti me autobus komfort turistik ?Guide Shqipetare ?276 euro —————————————— Nxitoni të rezervoni sa më parë sepse çmimet janë momentale. Për data të tjera dhe çdo kërkesë tuajën na kontaktoni. ? ? +355 69 70 42 444 / 69 70 42 999 ? [email protected] ? Zogu i Zi, pranë Ring Center —————————————— #travel #traveling #me #vacation #visiting #instatravel #instago #instagood #trip #holiday #photooftheday #fun #travelling #tourism #tourist #instapassport #instatraveling

A post shared by PROTRAVEL AGENCY (@we.are.protravel) on

View this post on Instagram

OFERTA MOMENTALE! —————————————— ?Kroçiere në GRUP në Athinë, Santorini, Mykonos, Patmos, Kretë dhe Kushadasi ? ?ULTRA ALL INCLUSIVE ? —————————————— ? Nisje më 18 Korrik 5 Ditë – 399 Euro ? Nisje më 25 Korrik, 8 Gusht 5 Ditë – 469 Euro ? Nisje më 22 Gusht 5 Ditë – 419 Euro ? Nisje më 29 Gusht 5 Ditë – 399 Euro —————————————— ? NE PAGESE PERFSHIHEN? ? Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus. ? Akomodim në Kroçieren Celestyal për 4 ditë Lundrim, 3 netë fjetje. ?Mëgjeset, Drekat dhe Darkat në Kroçiere. ?Pije Akoolike dhe Jo Alkoolike pa limit. ?Shfaqje, Karaoke, Hyrja në Disko, Sauna dhe aktivitete të ndryshme në Kroçiere. ?Ekskursion dhe Vizitë në Efes në Kushadasi dhe Ekskursion dhe Vizitë në Pallatin Minoan të Knossos në Kretë. ? Autobus nga Porti në Mykonos ? Taksat Portuale. ? Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. —————————————— Nxitoni të rezervoni sa më parë sepse çmimet janë momentale. Për çdo kërkesë tuajën na kontaktoni. ? ? +355 69 70 42 444 / 69 70 42 999 ? [email protected] ? Zogu i Zi, pranë Ring Center —————————————— #protravel #agency #travel #summer #greece #crociere #mykonos #crete #santorini #hotel #beach #fun #relax #visit #nature #tour #traveling #vacation #holiday #offers #visit #explore

A post shared by PROTRAVEL AGENCY (@we.are.protravel) on

Në Turqi, tre janë destinacionet që kërkohen për shkak të ofertave të shumta: Belek, Kemer dhe Alanya.

Website: http://protravelagencies.com/

Facebook : https://www.facebook.com/pg/protravelagencies/posts/?ref=page_internal

Për më shumë oferta nga Protravel Agency :

 +355 69 70 42 444 / 69 70 42 999

 [email protected]

 Zogu i Zi, pranë Ring Cente


TË NGJASHME