HomePolitikë

PS zbulon kandidaten për Kryetare Bashkie në Shkodër

Partia Socialiste ka vendosur që të nxjerrë si kandidate për Kryebashkiake në Shkodër Majlinda Angonin, e cila do garojë në zgjedhjet e 6 marsit.

Aktualisht Angoni është në krye të Prefekturës së Shkodrës dhe gara pritet të jetë e fortë duke qenë se Shkodra ka qenë tradicionalisht një bastion i demokratëve.

Ndërkohë më herët sot u përfol se në Durrës, PS do të kandidojë me Emirjana Sakon.


TË NGJASHME