HomeSport

PSG 110 milionë euro për Jadon Sancho

Manchester United dhe Paris Saint-Germain, hyjnë në garë me oferta mbi 110 milionë euro për ta blerë talentin e ri anglez, Jadon Sanchon.

Immagine correlata

18-vjeçari u largua nga Manchester CityBundesligë në vitin 2017, pasi nuk e pranoi një ofertë nga klubi anglez, me pagë prej 35 mijë euro në javë.
Risultati immagini per Sancho dortmund
Adoleshenti tani njihet si njëri ndër lojtarët e rinj më të talentuar në Evropë dhe kjo gjë ka bërë që ai të jetë në qendër të vëmendjes së shumë klubeve të mëdha evropiane, përfshirë këtu edhe Manchester United.
Immagine correlata
Vlera e tij është rritur jashtëzakonisht shumë gjatë 12 muajve të fundit dhe Dortmund nuk pranon ta shesë atë për më pak se 110 milionë euro.
Immagine correlata
Nëse Manchester United arrin ta fitojë këtë garë kundër Paris Saint-Germain dhe ta sjellë Sanchon në skuadër, atëherë e ardhmja e Alexis Sanchez do të vihet edhe më shumë në dyshim.


TË NGJASHME