HomeSport

Publikohen formacionet zyrtare, Reja dhe Deshamp surprizojnë me përzgjedhjet

Do të startojë në orën 20:45, ndeshja prestigjioze mes Shqipërisë dhe Francës e vlefshme për eliminatoret e Europianit. Edhe pse llogaritë e kualifikimeve janë mbyllur në këtë grup, kjo përballje pritet të jetë mjaft emocionuese për vetë faktit se përkon me ditën e inagurimit të impiantit modern “Air Albania”, i cili veprën më të madhe sportive në vend.

Kuqezinjtë e Edi Rejës do të kërkojnë të debutojnë në mënyrë dinjitoze në stadiumin e ri, përballë kampionëve në fuqi të Francës.

Shqiperia

Të dy teknikët kanë bërë publike formacionet zyrtare. Nuk mungojnë surprizat, teksa bie në sy aktivizimi nga minuta e parë e mesfushorit Kristi Qose, teksa është ulur në stol Ledjan Memushaj. Për sa i përket “gjelave”, trajneri Deshamp, nuk ka preferuar nga minuta e parë yllin e PSG-së, Kilian Mbape, ndërkohë në formacion janë emra të tjerë të mëdhenj Si Varan, Grizman, Zhiru…

SHQIPËRIA: Berisha, Veseli, Gjimshiti, Dermaku, Hysaj, Lenjani, Bare, Gjasula, Qose, Manaj, Balaj. Trajner: Edi Reja.

FRANCA: Mandanda, Kimpembe, Varan, Lengle, Grizman, Zhiru, Toliso, Sisoko, Ben Jeder, Dubo, Mendi. Trajner: Didie Deshamp.

Gjyqtarë: Slavko Vinçiç, Tomaz Klançnik, Andraz Kovaçiç, Nejc Kajtazoviç (i katërt)


TË NGJASHME