HomeLajmi i Fundit

Punëtorët e një firme interneti i zë korenti gjatë punës, 1 humb jetën

Një person ka humbur jetën dhe njëtjetërkambetur i plagosur pasi kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike gjatë punës në një kompani inerneti.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e Kamzës, në momentin kur punëtorët kanë hipur në shtyllë  për të lidhur disa kabuj.

Por kjo situatë ka krijuar një aksident të dyfishtë, pasi mjeti që po i transportonte drej spitalit të dy personat, ka aksidentuar një të moshuar që lëvizte me biçikletë në rrethrrotullimin e Kamzës.

Ende nuk ka informacione për gjendjen e të moshuarit.