HomeUdhëtime

Pushime dimërore, ja 14 arsye pse janë të paharrueshme

Të gjithë e duam rërën e plazhit dhe rrezet e diellit duke i shijuar buzë detit.

Por nëse do të provoni të bëni pushime dimërore do të kuptoni, sesa arsye ka për t’u dashuruar me këtë periudhë.

Këto janë 14 arsye, pse ju duhet të rimendoheni para se t’i thoni mirëupafshim dimrit.

1.Bëni ski

Imazh i ngjashëm

2.Pamja do t’iu mahisë

2

3.Do të pini kakao të ngrohtë çdo ditë

3

4.Veshjet janë chic dhe të rehatshme

4

5.Mund të hani çfarë të doni

gallery-1454372725-img-9492

6.Të bëni ski iu bën mirë për shëndetin

gallery-1454456520-img-9612

7.Aventurat janë tuajat

5

8.Vatrat e zjarrit janë kudo dhe të admirueshme

6

9.Qytetet ku bëhet ski janë kaq tërheqëse

7

10.Pishinat e ngrohta janë bërë për mot të ftohtë

8

11.Trajtimet SPA do t’iu kthejnë sërish në jetë

gallery-1454418066-img-9903

12.Do të mësoni si të hapni një shishe shampanjë me shpatë

gallery-1454414584-img-9532

13.Kafja shijon më shumë

9

14.Mund të shkoni në shtrat që në orën 21:30 dhe nuk ka asnjë problem

gallery-1454415017-img-9603

TË NGJASHME