HomeModa

“Qesja e plehrave” shitet mijëra dollarë, njerëzit shpérthejnë kundër Balenciaga-s

Shtëpia luksoze spnjaolle e brandit “Balenciaga” po përballet me akùza dhe sùlme të shumta për shitjen e “qeseve të plehrave” për 1.470 paund! Çanta me lëkurë viçi dhe dy lidhëse tërheqëse të zeza, të cilën marka e quajn “qeskë plehrash”, ka dalë në shitje në katër ngjyra të ndryshme përfshirë të zezën, të bardhën, blunë dhe të verdhën.

Shumë përdorues të rrjeteve sociale kanë shpérthyer në komente nëse “Balenciaga” po kryen një eskperiment sociale apo thjesht po i bën njerëzit për budallenj me këtë produkt. Në faqen e internetit Balenciaga shkruan për këtë produkt: “Qeska e plehrave është frymëzuar nga një qese plehrash”.

Ju do e blinit këtë çantë për gati 2 milionë lekë?!


TË NGJASHME