HomePolitikë

Rama-Basha ‘përballë’ në gjykatë, çfarë kërkoi avokati i kryeministrit

Është mbajtur sot seanca gjyqësore e padisë për shpifje që kreu i qeverisë Edi Rama, ka bërë ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha. Kryeministri e ka paditur për shpifje 4 herë Bashën për një status të këtij të fundit që lidhej me “Babalen”.

Por as Basha dhe as Rama nuk ishin të pranishëm në seancë, të cilët përfaqësoheshin nga avokatët e tyre. Mësohet se avokati i Ramës ka kërkuar 1 milionë lekë dëmshpërblim.

Ndërkohë seanca e rradhës pritet të mbahet me 22 Maj.


TË NGJASHME