HomePolitikë

‘Rama ik’, shqiptarët në Londër presin me protesta kryeministrin

Ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama bëri me dije se do të marrë pjesë në një takim me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në Londër. Por ashtu si në shumë qytete te vendit, edhe në Londër, Rama është pritur me protesta nga shqiptarët.

Teksa ishte duke hyrë në hotel, një grup shqiptarësh e kanë pritur Ramën me thirrjet ‘O mashtrues, o mafioz’.


Kryetari i PD në Londër Naim Hasani gjatë fjalës së mbajtur në proteste tha se Rama duhet të largohet pasi ka vjedhur zgjedhjet dhe ka kapur drejtësinë. 


TË NGJASHME