HomePolitikë

Rama: Jam i gatshëm të bëj marrëveshje me Bashën

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se është i gatshëm të bëjë marrëveshje me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në çdo datë dhe çdo kohë.

I pranishëm në një studio televizive Rama i përgjigjet gazetarëve në studio lidhur me marrëveshjen me Bashën, duke theksuar se do ta bënte një gjë të tillë.

Lela: Marrëveshje tjetër me Bashën, si ajo e 17 majit?
Rama: Në çdo sekondë jam gati të bëj marrëveshje, përveç 17 nëntorit, që e kemi çlirimin e Tiranës dhe nuk merrem me kryetarin e dështuar.
Lela: Zgjedhje të parakohshme?
Rama: Unë jam vetëm një gjë të parakohshme në kokë, rindërtimin.

K.S. GotaNews


TË NGJASHME