HomeSociale

Rama ka një mesazh për bluzat e bardha

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot një mesazh falënderimi për bluzat e bardha, ata që janë në vijën e parë të përballjes me koronavirusin.

Rama publikon gjithashtu këngën e mjekut të kënduar nga disa vajza.

Kujtojmë se deri më tani të prekur nga virusi vdekjeprurës janë 416 persona, ndërkohë 23 kanë humbur jetën.

“MIRËMËNGJES
dhe njëmijë herë faleminderit atyre që po e zmbrapsin armikun në vijën e zjarrit”, shkruan Rama.

K.S/GotaNews


TË NGJASHME