HomePolitikë

“Rama, Meta dhe Berisha kundër Bashës”/ PD publikon videon

Në faqen zyrtare të Partisë Demokratike në Facebook është publikuar një video përmes së cilët shprehet mesazhi se Rama-Berisha dhe Meta janë vënë kundër Bashës.

PD deklaron:
“Edi Rama, Ilir Meta dhe Sali Berisha kanë dalë hapur tashmë kundër PD dhe Lulzim Bashës. Ata e dinë që janë e shkuara dhe mundohen të mbajnë njëri-tjetrin. Trekëndëshi i Bermudës dhe oligarkët që i mbështesin hapur me aktet dhe retorikën e tyre përçarëse të demokratëve. Atyre iu intereson qëndrimi në vendnumëro, iu intereson Shqipëria e së shkuarës, jo e së ardhmes.
Demokratët dhe Shqiptarët janë bashkë në këtë betejë kundër pakicës 30-vjeçare të tranzicionit që po e mban Shqipërinë peng.
NE KEMI ZGJEDHUR TË NDËRTOJMË TË ARDHMEN ME TË MIRË.”
Video KËTU


TË NGJASHME