HomeLajme

Rama në listën e 10 liderëve që përdorin më shumë facebook-un, udhëheq Trump

E kush e vinte në dyshim! Kryeministri Rama është renditur mes liderëve botërorë që përdorin më shumë rrjetet sociale. Twiplomacy, institucioni që monitoron rrjetet sociale të liderëve dhe organizatave në të gjithë botën, ka renditur edhe kryeministrin tonë Edi Rama në dhjetëshen e kryeministrave në botë si më interaktivët në faqen e tij në Facebook.

Lista nis me Presidentin e SHBA Donald Trump, i cili është shumë aktiv në Facebook. Ndërsa pothuajse gjysmën e ndjekësve të Trumpit e ka kryeministri indian Narendra Modi.

Ndërsa Rama renditet i dhjeti në këtë listë/tiranapost.al


TË NGJASHME