HomeLifestyle

Rama poston videon nga Gjirokastra: Hotele e bujtina të reja në vend të rrënojave

Kryeministri Rama e ka nisur diten me nje video nga Gjirokastra, ku njofton se ka përfunduar faza e parë e Rilindjes së Qafës së Pazarit, me restaurimin e thellë të 10 blloqeve. Pasi ben me dije se jane zevendesuar catitë, dritaret, vetratat e dyqaneve, Rama thote se ne vend te rrenojave po marrin jete hotele dhe bujtina te reja.

Mesazhi i Rames 

MIRËMËNGJES ?dhe nga Gjirokastra e rritjes së konsiderueshme të numrit të turistëve, ku ka përfunduar faza e parë e Rilindjes së Qafës së Pazarit, me restaurimin e thellë të 10 blloqeve, ku janë zëvendësuar tërësisht edhe çatitë, dritaret, vetratat e dyqaneve, e ku po marrin jetë hotele e bujtina të reja në vend të rrënojave, ju uroj një ditë të bukur?/mapo.al

 


TË NGJASHME