HomeSociale

Rama publikon videon: Vetëm kështu mund t’ia dalim…

Kryeministri Edi Rama me anë të një mesazhi në “Facebook” publikon një video të përballjes së policëve me qytetarët në rrugët dhe tregjet e Tiranës.

Rama tha se sot situata është më mirë se dje dhe se qytetarët po mësohen të ruajnë distancën sociale. Sipas tij vetëm në këtë mënyrë mund t’ia dalim të mos kemi qindra apo mijëra humbje jete nga koronavirusi.

Mesazhi i Ramës:

SOT EDHE MË MIRË SE DJE!

VETËM KËSHTU MUND DHE DO T’IA DALIM ME SE S’BËN TË MOS KEMI QINDRA E QINDRA DHE MOSOZOT MIJËRA HUMBJE JETE!

FORCA MOTRA E VËLLEZËR, DURIM! DURIM!DURIM!

K.S/GotaNews


TË NGJASHME